سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نماینده قزوین در مجلس: دولت دست به انتحار اقتصادی زده است/اجازه

اطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره دخالت‌های دولت و نقش آن در گرانی کالاهای اساسی به ویژه میوه و مایحتاج شب عید اظهار داشت: متاسفانه در حوزه نظارت دولت ضعیف عمل می‌کند و برخورد تعزیراتی لازم را در جاهایی که باید اعمال شود، انجام نمی‌دهد که یکی از علل عمده آن تعداد کم بازرسان و حقوق کم آنهاست.


وی اضافه کرد: اگر بخواهیم حوزه نظارت و تنظیم بازار قوی شود، باید تعداد افراد بازرس را بیشتر کنیم و حق‌الزحمه آنها را بیشتر کنیم؛ چرا که در حال حاضر بازرسان و ناظران سازمان صمت در بین کارکنان دلت حداقل حقوق را دریافت و بیشترین ساعت را کار می‌کنند که باید این وضعیت به سرعت اصلاح شود.


محمدبیگی با اشاره به عملکرد سیاسی دولت در اعطای موضوع ذخیره‌سازی سیب و پرتقال شب عید به سازمان همیاری‌ شهرداری‌های قزوین ادامه داد: قطعاً عملکرد سیاسی دولت در حوزه بازار بدون پاسخ نخواهد ماند و مجلس حتماً در این زمینه اقدام کرده و موضع خود را اعلام خواهد کرد. البته واقعاً باید بپرسیم کدام عملکرد دولت سیاسی نیست؟


وی یادآور شد: متاسفانه همین دولت برجام را برای مردم خورشید تابان معرفی کرد؛ در حالی که مردم را در قعر تاریکی فرو برده بودند و هیچ نفعی از برجام عاید ملت نکردند.


تخلفات مدیران دولت را در مجلس پیگیری می‌کنیم


دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری قزوین، سازمان جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار در تنظیم قیمت میوه در بازار گفت: متاسفانه قضایای اخیر بازار در روزهای پایانی دولت نشان می‌دهد که دولت بعد از انتحار سیاسی دست به انتحار اقتصادی هم زده و در حال ناامید کردن مردم هستند.


محمدبیگی افزود: البته دولتی‌ها باید البته بدانند که مردم نه تنها ناامید نمی‌شوند، بلکه با جایگزین کردن یک دولت انقلابی و جوان که جوانه‌های امید از این ناامیدی شکوفا شود. ما هم در مجلس اجازه نمی‌دهیم که مدیران دولت هر خطایی دلشان خواست بکنند و بازار ارزاق عمومی را آشفته کنند. بنابراین قطعاً تخلفات آنها را پیگیری می‌کنیم.منبع :tasnimnews.com